Rod- og stubfræsning | K&S TreeCare

Rod- og stubfræsning

Rodfræsning og fjernelse af trærod

Skal du bruge hjælp til rodfræsning? Hos K&S TreeCare ApS hjælper vi med fjernelse af trærod eller fræsning af rødder på hele Sjælland, men med en beliggenhed i Greve, har vi især mange kunder fra Solrød, Karlslunde og omegn. Vi kan desuden være behjælpelige for både private kunder og erhverv, og så tilbyder vi endda rodfræsning til en billig pris, alle vil kunne få råd til.

Der kan være mange grunde til, hvorfor stub- eller rodfræsning vil være nødvendigt, og grundet vores mangeårige erfaring i branchen vil vi altid kunne være behjælpelige uanset opgavens omfang. Vi sørger desuden for at bortskaffe al fræsersmuld efter aftale, såfremt det ønskes.

Minimer terrænskader ved hjælp af rodfræsning

Rodfræsning er en rigtig god idé, eftersom det giver mulighed for at arbejde endnu tættere på blandt andet kabler og belægninger, og herudover resulterer det i minimale terrænskader. Vi har forskellige størrelser af rodfræsere, hvorfor vi er i stand til at hjælpe dig med både store såvel som små opgaver – og så endda til konkurrencedygtige priser.

Har du derfor brug for fræsning af rødder eller fjernelse af trærod, er du uden tvivl kommet til det helt rette sted, og såfremt du har brug for professionel rådgivning, sidder vores dygtige kundeservice klar til at besvare alle dine spørgsmål.

Stubfræsning – simpel & effektiv fræsning af stubbe

Skal du bruge professionel hjælp til stubfræsning, er du kommet til det helt rigtige sted. Hos K&S TreeCare ApS tilbyder vi nemlig fjernelse af træstub og fræsning af stubbe og rødder for både privat og erhverv, og vi kan være behjælpelige på hele Sjælland, men har især mange kunder fra Solrød og Greve.

Der er ingen tvivl om, at stubfræsning er en yderst simpel og billig måde at fjerne træstubbe på, hvad end det er i forbindelse med bortkørsel eller opgravning af stub. Ved stubfræsning undgår man at skulle rive rødderne op, og dermed efterlade spor på græsplænen. Der er således mange gode grunde til at få os til at hjælpe dig med stubfræsning.

Hvad koster stubfræsning?

Stubfræsning gør altså, at du ikke efterlader nogen spor på græsplænen, hvorfor det bestemt må siges at være en fordelagtig metode. Men hvad koster stubfræsning egentlig? Dette afhænger naturligvis af forskellige faktorer såsom den enkelte opgaves omfang, men uanset hvad, garanterer vi en billig pris, alle vil kunne få råd til.

Der er derfor ingen tvivl om, at stubfræsning er en meget billig løsning sammenlignet med helt almindelig opgravning. Har du derfor behov for et godt tilbud på fræsning af træstub, er du helt sikkert kommet til det rette sted. Vi har desuden 30 års erfaring i branchen inden for haveservice og træpleje, hvorfor du er garanteret et tilfredsstillende resultat af højeste kvalitet hver eneste gang.

Kontakt os for mere information om vores priser

Hos os er du altid garanteret et tilfredsstillende resultat af højeste kvalitet, da vi har 30 års erfaring i branchen, og vi er derfor de rigtige at tage kontakt til, hvis du har brug for hjælp til rodfræsning og stubfræsning.

Du skal være mere end velkommen, til at ringe til os for et uforpligtende tilbud allerede i dag på telefon 59 18 50 77, eller ved at skrive til os på e-mail ks@ks-treecare.dk. Endelig kan du også sende os en besked via kontaktformularen, og så sørger vi for at vende tilbage til dig hurtigst muligt. Vi glæder os til at høre fra dig, og til at hjælpe dig med lige netop din specifikke opgave.

Vi er medlem af:

Vi er medlem af:

Kontakt os

Du er altid velkommen til at ringe til os på telefon 59 18 50 77, eller via formularen herunder.